Aktív élet, boldog élet

A kirándulás boldogabbá tesz

Hagyd, hogy megtörténjen

Az aktivitás előkelő helyen áll a hangulatjavítók listáján.  Egészségügyi kutatások bizonyítják, hogy a depresszió összefüggésben áll a mozgással – különösen a kültéri mozgásformák hatnak pozitívan rá.

A gyakorlatoknak emberi vonatkozása is van – társaság, séta partner, a minket körülvevő csoport – ezek olyan tényezők, amelyeket a modern rohanó világ nélkülözni kényszerül.

Séta, túrázás, kirándulás, természetjárás, barangolás – bárhogy is nevezzük, a vadonban való mozgásnak megvannak a maga különlegességei. Az odakint töltött idő alatt lehetőségünk nyílik igazán érzékelni a bennünket körülvevő világot. Gépek nélkül, érzékszerveinkre hagyatkozva felfedezhetjük a vadvilág apró mozzanatait, a természet hangjait, a szél simogató érintését, és a kilátást a csúcsról, amikor elérjük a célt.

Egy kis szünet az agynak

Ne becsüld alá a pozitív hatásait annak, mikor az elme kiszakad a napi rutinból! Sokan séta közben jönnek rá a munkahelyi problémák megoldására, vagy ilyenkor érzik úgy, készek belevágni valamibe, ami korábban lehetetlennek tűnt. Ez nem tudatos – olyan, mintha a test mozgása lehetőséget adna az agynak a pihenésre és gondolkodásra.

Ha rászánod magad a túrázásra, íme 4 tipp, amelyek segítségével az élmény 100 %-osan pozitív lesz!

1. Oszd meg valakivel!

A séta egy baráttal vagy egy csoporttal duplán élvezetes – megoszthatjátok egymással a tervezést, a döntést, és persze a „házimunkát” ha út közben kempingeztek is.

A gyönyörű látvány felerősödik, ha van valaki, akivel megoszthatod és természetesen a társas kirándulás védelmi funkciójáról sem szabad megfeledkeznünk – mindig van valaki, akire számíthatsz, ha baj van. A túra után pedig – talán hetekkel vagy akár évekkel később – mindig lesz valaki, akivel felidézheted az út kihívásait és élményeit.

2. Menj biztosra!

Győződj meg róla, hogy minden óvintézkedést megtettél – egy kis elsősegélycsomag, víz, elemózsia és vízlepergető öltözet. Indulás előtt valakivel osztd meg a terveidet az úticéllal és a hazaérkezés idejével kapcsolatban, így, ha bármi történik, valaki tudni fogja, hol keressen.

Kísérd figyelemmel az időjárás előrejelzést, és készülj „B” tervvel, vagy akár a túra elnapolásával, ha esetleg rossz időt jósolnak – esetleg kereshetsz egy rövidebb útvonalat erre az esetre. Indulj korán, hogy kihasználd a nap sugarait, és teljes fényében élvezhesd a látványt, így nem fogod úgy érezni, hogy sietned kell haza.

3. Tiszteld a természetet!

Ha kijelölt túraútvonalat követsz, mindenképp maradj az ösvényen! Ez csökkenti a túra „koptató” hatását és gondoskodik arról, hogy a még gyenge, fejlődésben levő növények és földön fészkelő madarak nem esnek áldozatul az elkóborolt lábaknak.

Tűzrakás esetén mindig győződj meg róla, hogy vízzel és földdel teljesen eloltottad a tüzet távozás előtt – nagy szárazság esetén pedig egyáltalán ne gyújts tüzet! Az erdőtűz az egyik legpusztítóbb természeti katasztrófa, amelynek okozói gyakran gondatlan kirándulók. Reméljük azt mondanunk sem kell, hogy a keletkezett hulladékot vidd el, hiszen senki sem szeretné a környezetet üres palackokkal tele dobálva látni.

4. Kényeztesd magad!

A séta önmagában is kellemes élmény, de apró trükkökkel még jobbá tehetjük – egy szelet csokoládé vagy egy csésze kávé termoszban hozzájárul a táj szépségének élvezetéhez. Nap végén is kijár egy kis kényeztetés – frissítsd fel magad és lazítsd el sajgó izmaid a Weleda Árnika Sport Tusfürdő segítségével!

Ennél sokkal többet is írhatnánk a túrázásról, de jobb, ha te magad fedezed fel. Ízleld meg a legegyszerűbb mozgásformát és élvezd a jutalmat – csak Te és a természet!

https://www.weleda.hu/jo-kozerzet/sport/a-kirandulas-boldogabba-tesz

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük